Wood County, Wisconsin

Official Website

User Icon Login

Election Results

Outstanding Ballots

The following ballot counts are outstanding in Wood County for this election.

Provisional Ballots Outstanding: 0

Upcoming Election Dates

  • February 18, 2020 - Spring Primary
  • April 7, 2020 - Spring Election & Presidential Preference Primary
  • May 12, 2020 – Special Election for 7th Congressional District
  • August 11, 2020 - Partisan Primary
  • November 3, 2020 - General Election

Results for Spring Election, Tuesday, April 2, 2019.

Results are unofficial until the canvass is complete on Tuesday, April 9, 2019.

To get results for write-in candidates, contact your local municipal clerk.

For precinct-specific results, visit the Precinct Page.

This page does not automatically update. Turn auto-refresh on.

 
Justice of the Supreme Court (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 44/44 Details
CandidateVotes
Brian Hagedorn 9449
Lisa Neubauer 7170
 
Crt of Appeals Judge, Dist. 4 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 44/44 Details
CandidateVotes
Jennifer Nashold 11592
 
Arpin Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Larry Shupe 193
 
Arpin Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dennis Gehrke 186
 
Arpin Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Bob Bauer 72
Rick Bouma 141
 
Arpin Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Shelly Grimm 192
 
Arpin Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Karmen Bouma 194
 
Auburndale Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
John Bauer 157
Sheila Cherney 101
 
Auburndale Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Richard Austin 152
Curtis Tuttle 100
 
Auburndale Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Steven Seidl 172
Donald Cherney 84
 
Auburndale Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Janice Kaiser 228
 
Auburndale Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Aue 239
 
Cameron Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Tremelling 117
 
Cameron Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
John A. Damrau 112
 
Cameron Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Schreiner 115
 
Cameron Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Danielle Hall 114
 
Cameron Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Shari L. Immerfall 119
 
Cary Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Patrick 92
 
Cary Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dennis Brunner 93
 
Cary Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dale Zawislan 92
 
Cary Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Patricia Lippert 96
 
Cary Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Barbara Schmidt 99
 
Cranmoor Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Philip M. Brown 50
 
Cranmoor Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Andy Walker 35
Warren L. Brockman 48
 
Cranmoor Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Fawn S. Gottschalk 51
 
Cranmoor Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Robert N. Detlefsen 52
 
Dexter Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Russell A. Copeland 99
 
Dexter Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Ronald Cournoyer 86
Dennis Palmer 85
 
Dexter Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Caroline Merk 107
 
Dexter Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Amanda Merritt 107
 
Dexter Town Assessor (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Charles Lilley 103
 
Grand Rapids Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Arne Nystrom 1169
David Gorski 867
 
Grand Rapids Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Daniel Paulsen 1174
Amber France 696
Patty Lumby 1263
 
Hansen Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Howard Kohls 156
 
Hansen Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Brian Brock 149
James Kuhn 115
 
Hansen Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Cathy Kuhn 158
 
Hansen Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Pamela Martinson 154
 
Hiles Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Trent Miner 47
 
Hiles Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Tom Gardner 49
 
Hiles Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Mark Gudel 47
 
Hiles Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kimm Wojtalewicz 46
 
Hiles Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Soraya Krostag 47
 
Hiles Town Assessor (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Gerald C. Wegner 48
 
Lincoln Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
David A. Rogers 323
 
Lincoln Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dalton Tysver 185
Leonard Johnson 138
 
Lincoln Town Board Supervisor 3 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Matt J. Joiner 311
 
Lincoln Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Janet M. Bell 340
 
Marshfield Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Allen W. Breu 145
 
Marshfield Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
John Salzmann 143
 
Marshfield Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Jeff Heeg 144
 
Marshfield Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Janet A. Meyer 145
 
Marshfield Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Renee M. Danhof 143
 
Milladore Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Russel Haffenbredl 118
 
Milladore Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Leon Kundinger 106
Henry Nigh 106
 
Milladore Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Connie Milz 119
 
Milladore Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Ken Manlick 123
 
Port Edwards Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Randy Moody 280
 
Port Edwards Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
H. Jeffrey O'Donnell 199
Tim Schmidt 228
 
Port Edwards Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Michelle Sorenson 289
 
Port Edwards Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kathleen Reese 291
 
Port Edwards Constable (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Louis W. Hamel 287
 
Remington Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kathleen Plucinski 67
Phillip McKeel 26
 
Remington Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Robert Diedrick 65
Travis Simonson 61
 
Remington Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Katherine L. Diedrick 86
 
Remington Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Charles Woodworth 72
 
Richfield Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Good 296
 
Richfield Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dave Steinmetz 289
 
Richfield Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Chris McDaniel 286
 
Richfield Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Tirzah Draeger 286
 
Richfield Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Tammi Pernsteiner 299
 
Rock Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Peter Winistorfer 181
 
Rock Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Mark Katzenberger 158
Darcy Krenn 82
John D. Zahradka 149
 
Rock Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Jill Wrensch 207
 
Rock Constable (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Bob Reed 202
 
Rudolph Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Randy Nieman 226
 
Rudolph Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Brian Young 214
 
Rudolph Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Lars Larsen 218
 
Rudolph Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Amy Arnold 226
 
Rudolph Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Darlene Baneck 232
 
Saratoga Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Terry Rickaby 1047
Travis John Demski 390
 
Saratoga Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Patty Heeg 928
Joshua McDonald 427
Douglas J. Passineau 826
Mike Peterson 369
 
Saratoga Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Heidi Kawleski 1231
 
Saratoga Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Billie-Jo M. Kester 1269
 
Saratoga Constable (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
David A. Ryun 961
Jeremiah Dean Moore 403
 
Seneca Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Gary Krause 233
 
Seneca Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dean Oilschlager 217
 
Seneca Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Lisa Kubis 221
 
Seneca Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Joan Radtke 231
 
Sherry Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dave Homb 172
 
Sherry Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Les Holtz 144
Jeff Bean 135
 
Sherry Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Cheri Dimick 163
 
Sherry Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Linda Haas 176
 
Sigel Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Richard A. Goodwin 221
 
Sigel Town Board Supervisor 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Thomas Nieman 212
 
Sigel Town Board Supervisor 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Larry Pelot 219
 
Sigel Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Sandra Nieman 222
 
Sigel Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dawn Larson 237
 
Wood Town Board Chairperson (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Roger Tritz 188
 
Wood Town Board Supervisor (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Harvey R. Petersen 174
Richard Redmond 164
 
Wood Town Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Patricia Krueger 195
 
Wood Town Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Ralph Tritz 194
 
Arpin Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
John Jack Esser 59
 
Arpin Village Trustee (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Marci Spindler 54
Dan Mrotek 40
 
Auburndale Village Trustee (Vote for not more than THREE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dale A. Anderson 114
 
Auburndale Village Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dale Marth 131
 
Biron Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Jon T. Evenson 139
 
Biron Village Trustee (Vote for not more than THREE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Mark Honkomp 125
Tammy L. Steward 130
Bob Walker 112
 
Biron Village Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Pam Witt 149
 
Hewitt Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Marlene Stueland 162
 
Hewitt Village Trustee (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kristofer S. Hawley 157
 
Milladore Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Bernard J. Karaliunas 59
 
Milladore Village Trustee (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
James Fuehrer 62
 
Milladore Village Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Susan A. Mancl 69
 
Milladore Village Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kay F. King 63
 
Port Edwards Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Joseph H. Zurfluh 511
 
Port Edwards Village Trustee (Vote for not more than THREE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Tiara Grunden 332
Betsy Mancl 361
Sue Mitchell 404
John F. Bingham 301
 
Rudolph Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Bruce Kniprath 77
 
Rudolph Village Trustee (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Barbara Ziebell 82
 
Vesper Village President (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Daniel D. Vollert 110
 
Vesper Village Trustee (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Gerry Fuhrmann 89
Andrea Pecher 89
 
Vesper Village Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Dixie Slovensky 109
 
Vesper Village Treasurer (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Debra E. Schalow 109
 
Marshfield Area Mun Crt Judge (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 10/10 Details
CandidateVotes
John Adam Kruse 2772
 
Marshfield Alderperson, Dist. 2 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Nick Poeschel 221
 
Marshfield Alderperson, Dist. 4 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Kenneth Bargender 309
 
Marshfield Alderperson, Dist. 6 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Thomas W. Witzel 243
 
Marshfield Alderperson, Dist. 8 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Rebecca Spiros 305
 
Marshfield Alderperson, Dist. 10 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Peter O. Hendler 205
 
Nekoosa Alderperson, Dist. 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Brian C. Krubsack 119
 
Nekoosa Alderperson, Dist. 2-2 yr (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Adam R. Buehring 74
 
Nekoosa Alderperson, Dist. 2-1 yr (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Beth A. Thomas 76
 
Nekoosa Alderperson, Dist. 3 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Daniel S. Downing 123
 
Nekoosa Alderperson, Dist. 4 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Brad R. Hamilton 98
 
Nekoosa Municipal Judge (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Ashley J. Reimer 396
 
Pittsville Alderperson (Vote for not more than THREE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Michelle Abel 164
Robert A. Wolff 156
Rose Martin 159
 
Wis. Rapids Alderperson, Dist. 1 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Joseph M. Zurfluh 171
Keith L. Hetzel 147
 
Wis. Rapids Alderperson, Dist. 3 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Scott Kellogg 316
 
Wis. Rapids Alderperson, Dist. 5 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Steven Koth 213
 
Wis. Rapids Alderperson, Dist. 7 (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 1/1 Details
CandidateVotes
Thad Kubisiak 332
 
Wis. Rapids City Clerk (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 2/2 Details
CandidateVotes
Jennifer Nepper Gossick 2324
 
Auburndale School Bd Member (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 8/8 Details
CandidateVotes
Pamela K. de Boer 735
Dale A. Aue 746
 
Marshfield School Bd Member (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 16/16 Details
CandidateVotes
Dale Yakaites 3618
 
Nekoosa School Bd Member (Vote for ONE)
Precincts Reporting: 3/3 Details
CandidateVotes
Mark J. Lochner 651
David Schmidt 621
 
Pittsville School Bd Member (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 11/11 Details
CandidateVotes
Jane M. Wesely 646
Robert A. Wolff 668
 
Port Edwards School Bd Member (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 6/6 Details
CandidateVotes
Kathy S. McGrath 627
Ben Martinson 591
 
Stevens Point School Bd Member (Vote for not more than THREE)
Precincts Reporting: 3/3 Details
CandidateVotes
Kurt Pulvermacher 24
Barb Portzen 32
Gee Pope 35
Jeffery Ebel 23
Ann Vang 38
Jodi L. Rentfrow 28
 
Wi Rapids School Bd Member (Vote for not more than TWO)
Precincts Reporting: 13/13 Details
CandidateVotes
Troy S. Bier 3568
Anne Lee 3454
Mary Rayome 3714
 
Wood Co. Question #1
Precincts Reporting: 44/44 Details
Should marijuana be legal for medical purposes only and available only by prescription through a medical dispensary?
ChoiceVotes
Yes 11597
No 4757
 
Wood Co. Question #2
Precincts Reporting: 44/44 Details
Should marijuana be legal for adults, 21 years of age and older, for recreational use to be taxed and regulated like alcohol?
ChoiceVotes
Yes 6665
No 9861
 
Port Edwards SD Question
Precincts Reporting: 6/6 Details
Shall the School District of Port Edwards, Wood County, Wisconsin be authorized to exceed the revenue limit specified in Section 121.91, Wisconsin Statutes, by $600,000 per year for five years beginning with the 2019-2020 school year and ending with the 2023-2024 school year, for non-recurring purposes consisting of maintaining educational programs and paying for operational and maintenance expenses?
ChoiceVotes
Yes 540
No 241